טיפול אישי בשיטת NLP

מומחים בטיפול בילדים ובמבוגרים מבצעים בשנים האחרונות טיפול אישי בשיטת NLP וזאת לאור האפקטיביות הרבה שלה. השיטות הישנות יותר כבר כמעט אינן בשימוש כיוון ששיטת NLP הוכיחה כי היא משרתת את המטרות באופן מושלם.

מהי שיטת טיפול NLP?

באמצעות טיפול אישי בשיטת NLP מעניק המטפל המיומן למטופל קו חשיבה חדש כדי שהוא יבין שעד עתה תפיסת העולם שלו במקרים רבים הייתה שגויה וזה הזמן ליצור את התיקון הנדרש. מדובר בעבודה אינטנסיבית על המוח כדי שהוא יבין את ההיגיון של הדברים וכך הם יחלחלו לאט לאט פנימה. ברגע שהמטופל מתחיל להשתכנע בנכונות הדברים, הוא משנה באופן הדרגתי את תפיסות העולם שלו וכך הוא מתחיל להתנהג כראוי ובהתאם לתפיסות העולם המודרניות העכשוויות.

אין מדובר בהליך של "הוקוס פוקוס" אלא בתהליך מובנה, שלב אחר שלב ותוך שימוש במנגנון תפיסתי ייעודי אשר יוביל לכך שהמטופל יבצע צעד אחר צעד עד ההגעה ליצירת בסיס התנהגותי אשר תואם את הרצון ואת הצורך יחד.

טיפול אישי בשיטת NLP

המהפך באמצעות טיפולי NLP

לאחר כמה טיפולים אפשר לראות אצל רוב המטופלים שינויים מהותיים כמו שיפור הביטחון העצמי, הטבה בהתייחסות לדימוי העצמי, שמחת חיים, חיים חברתיים עשירים יותר, אהבה לכל עבר, הפעלת רגשות, שינוי בקו החשיבה לטובת מחשבות חיוביות וחתירה להשגת המטרות החשובות בחייהם.

הערך המוסף של טיפולי NLP ברבדים השונים

המטפלים המומחים בשיטת NLP מבצעים טיפול אישי בשיטת NLP בתחומים הבאים:

  • פחד וחרדה – עקב טראומות ממקרים שונים שהתרחשו במהלך החיים כמו לדוגמה בתקופת השירות הצבאי עקב מראות קשים שאי אפשר לשכוח, חרדה חברתית, פחד בעת דיבור מול קהל, פחד גבהים, פחד מהימצאות ליד חיות מסוימות, פחד בעת טיסה ועוד.
  • הגשמה עצמית – על ידי מימוש הפוטנציאל האישי לנישות כמו קריירה, לימודים, ספורט, הגברת המוטיבציה, יכולת קלילה יותר מאשר בעבר בעת קבלת החלטות, השארת העבר בעבר והסתכלות קדימה, הערכה עצמית והאופציה של שבירת תקרות זכוכית.
  • משפחתיות – טיפול בקשיים המתגלים לאורך השנים בנושאים כמו מציאת זוגיות ושמירה עליה, מורכבות במערכות יחסים, הפעלת תקשורת פתוחה וחיובית, קושי ביצירת אינטימיות ועוד.
  • טיפול בנושאים בריאותיים – מתווה לתזונה נכונה, יצירת מסלול לאימונים ספורטיביים בתדירות קבועה, טיפול ברגישויות, באלרגיות, ביצוע תרגילים שיובילו להפחתת רמת הכאבים במצבים שונים ולהתפוגגות המתח והלחץ אשר יוצרים השפעה שלילית על כל אדם לאורך ימים ושבועות.
  • התנהגות כפייתית – ראייה מקובעת ללא הפעלת חשיבה כלל, התנהלות יום יומית שגויה הכוללת הרגלים בעייתיים, התמכרויות לאלכוהול, לסמים, להימורים, OCD בדרגות שונות, יחסים אובססיביים וחסרי מעצורים עם בן הזוג וגורמים נוספים בסביבה הקרובה.
  • ביטחון עצמי נמוך – טיפול בנושאים מהותיים כמו דימוי עצמי ודימוי גוף שהם נמוכים, זהות שאינה מגובשת ואינה חיובית, ביטחון עצמי ברמה נמוכה, חוסר הערכה עצמית ועוד.

מציאת פתרונות מעשיים לטיפול אישי בNLP

מי שמודע לעובדה שההתנהלות אינה תקינה הם בדרך כלל האנשים הקרובים ביותר לנער כמו הוריו. לכן הם מחפשים פתרונות שונים ומגוונים, כדי שהוא יתבגר ויבצע פעולות כמו רוב הילדים או הנערים בני גילו.

אחת הדרכים לכך היא שיחה עם מתקשרת רוחנית אשר יכולה לבצע פעולות שונות לטיפול אישי וזוגי כמו טיפול לשינוי גורל ופתיחת מזל אשר המתקשרת עוסקת בטיפול להסרת עין הרע וכך תסלול ללקוח מסלול חדש בחייו.

אפשרות נוספת היא קבלת טיפול ממטפל העוסק בטיפולים אישיים וזוגיים אשר יוכל לבחון את המטופל ויבין את צרכיו. בהתאם לכך הוא יסייע לו בשיפור יחסיו עם חברים ועם בני המשפחה, יגביר את האיתנות ואת החוסן הפנימי שלו ויסייע לו בהשגת המטרות השונות על פי צרכיו.

מאמרים אחרונים

טיפול משפחתי

טיפול משפחתי

משפחה היא שם כולל לאנשים נפרדים שמנהלים חיים משותפים. בשל חיבור של שני אנשים אוהבים נולדת משפחה. למרות הרצון והפנטזיות שלנו על חיים הרמוניים, מאושרים

להמשך קריאה »

ניווט מהיר

תפריט נגישות