אימון אישי לזוגיות

לא טוב היות האדם לבדו. כבר בבריאת העולם הבין הקדוש ברוך הוא כי כדאי ליצור זוגיות עבור האדם הראשון. בין כל מערכות היחסים שאנחנו מנהלים כאנשים בוגרים, זוגיות היא כנראה המורכבת  והמסובכת ביותר והיא יוצרת עבורנו אושר גדול או סבל נוראי. השאלה היא איך אפשר להתכונן אליה, ומה אפשר לעשות כשזה לא עובד כמו שצריך.

אימון אישי לזוגיות

הרצון לזוגיות איכותית

תמיד נדמה כי בסרטים הרומנטיים הקשיים נמצאים בתחילת הקשר, עד שהאביר מוצא את הנסיכה, עד שהם מצליחים לשבור מוסכמות ואחר כך הם חיים באושר ועושר. אבל למעשה בחיים האמיתיים דווקא ההתחלות הן קלות יותר והקושי האמתי הוא בתחזוקת הזוגיות, בשמירה על קשר יציב ואוהב. את המודלים לזוגיות שלנו אנחנו שואבים לרוב ממערכות היחסים הקרובות לנו כמו הורים, חברים ובלי משים אנחנו משחזרים את דפוסי ההתנהגות שלהם, אבל כשמדובר בשני אנשים שמגיעים מרקעים שונים, לפעמים היחסים עולים על שרטון.

איך אימון אישי לזוגיות יכול לפטור משבר בזוגיות?

כשאנחנו חושבים על זוגיות אנחנו חולמים על מערכת יחסים תומכת, על חברות טובה, על נאמנות, שותפות, חלוקה בנטל, על אהבה מפנקת, אמון הדדי ולפעמים אנחנו נתקלים במערכת סבוכה שבה הערכים לא זהים ביננו לבין בן הזוג, אמות מידה שונות, אידיאלים שונים ודעות קדומות. כדי לגשר על הפערים האלה אפשר להיעזר באימון אישי לזוגיות. ישנן שיטות שונות לביצוע אימון אישי שחלקן מתמקדות בכל אחד מבני הזוג בנפרד ולפעמים אפשר להשתתף באימון כמו סדנת זוגיות שבה שני בני הזוג משתתפים. כשהם מגיעים למצב שבו הם כבר לא מצליחים לגשר על הפערים שביניהם, גורם שלישי שמתפקד כמתווך הוא פתרון לניהול שיח מאפשר, מגשר ומכבד.

איך לפנות לייעוץ לאימון אישי בזוגיות?

כאשר פונים לאימון אישי בזוגיות חשוב לעשות את זה אצל גורם מקצועי, מאמן שעבר קורס ייעוץ זוגי, בעל המלצות וניסיון בטיפול אימון אישי לזוגיות. האימון יתבצע בכמה שלבים ופגישות. בחלקן יתקיים המפגש עם שני בני הזוג ובחלקן ירצה המטפל לפגוש רק את אחד מבני הזוג כדי לעבוד על דברים שאינם יכולים להיאמר במסגרת הטיפול הזוגי וכדי לעזור לכל אחד מבני הזוג להתגבר על קשיים סובייקטיביים.

סדנת זוגיות היא אפשרות לחוות סוג נוסף של טיפול ולקבל תמיכה מחברי קבוצה שחווים קשיים דומים בזוגיות. על פי רוב הסדנאות מתקיימות עבור כל אחד מבני הזוג לפי מינו אך ישנם מקרים שבהם הזוג יוכל לעבור סדנה משותפת.

האם קורס ייעוץ זוגי הוא כמו אימון אישי לזוגיות?

אם אתם מרגישים שזוגיות חשובה לכם ואתם יכולים לתרום מהידע ומהניסיון שלכם לזוגות אחרים להתגבר על הקשיים שלהם, תוכלו ללמוד קורס ייעוץ זוגי שיאפשר לכם לטפל ולשפר את מערכות היחסים של זוגות מתקשים. בקורס תלמדו תפיסות עולם חדשות לגבי מערכות יחסים וכיצד טיפול אימון אישי בזוגיות יכול לחולל שינוי אצל כל אחד מבני הזוג בנפרד ואצל שניהם יחד.

אז למה כדאי לכם לבחור באימון אישי לזוגיות?

כמו רבות ממערכות היחסים בחיינו, גם זוגיות היא מערכת שדורשת תחזוקה, שיפור מתמיד, התגמשות וניהול. אל תחששו לחפש ולבקש עזרה מקצועית אם הגעתם למקום שבו שניכם לא מרגישים טוב יחד או שרק אחד מכם סובל. אימון אישי לזוגיות יכול לעשות שינוי גדול עבורכם ולשנות את איכות חייכם ואת חייהם של כל הסובבים אתכם. אל תוותרו על עצמכם ואל תתפשרו על חייכם. פנו לעזרה יחד או לבד ותוכלו לראות את השינוי מהר מאוד ולהפוך משני אנשים שנמצאים יחד במקרה, לזוג אוהב, שותף, מכיל שמנהל מערכת זוגית שמחה ומאושרת.

מאמרים אחרונים

טיפול משפחתי

טיפול משפחתי

משפחה היא שם כולל לאנשים נפרדים שמנהלים חיים משותפים. בשל חיבור של שני אנשים אוהבים נולדת משפחה. למרות הרצון והפנטזיות שלנו על חיים הרמוניים, מאושרים

להמשך קריאה »
טיפול אישי בשיטת NLP

טיפול אישי בשיטת NLP

מומחים בטיפול בילדים ובמבוגרים מבצעים בשנים האחרונות טיפול אישי בשיטת NLP וזאת לאור האפקטיביות הרבה שלה. השיטות הישנות יותר כבר כמעט אינן בשימוש כיוון ששיטת

להמשך קריאה »

ניווט מהיר

תפריט נגישות