איך מחלה קשה של בן או בת הזוג משפיעה על הזוגיות?

כולנו מעוניינים שתהיה לנו תוחלת חיים ארוכה ונחיה יחד בזוגיות נפלאה עד גיל 120. אך החיים הם מלאי הפתעות ולא אחת תוקפת מחלה קשה את אחד מבני הזוג ולכן שניהם מתמודדים יחד עם השלכותיה.

מחלה קשה של אחד מבני הזוג

הידיעה על הימצאותה של מחלה קשה כמו לדוגמה סרטן נופלת כרעם ביום בהיר על כל אדם. בהתאם לחומרת המחלה הוא יקבל מידע על הטיפולים שעליו לבצע, ניתוחים ועוד, וכך בני הזוג יוכלו להיערך לחודשים הבאים.

המידע על כל רבדיה של המחלה וההתמודדות שתידרש מהחולה, משפיעה מאד על הזוגיות. החולה מרגיש לא אחת מסכנות ויש בו חששות עצומים מהעתיד לבוא ואילו בן הזוג מרגיש שזה הזמן להוכיח את אהבתו הרבה וברור לו שעליו לדאוג לו, ללוות אותו לכל הביקורים אצל הרופאים, הבדיקות ובתי החולים.

איך מחלה קשה של בן או בת הזוג משפיעה על הזוגיות

אורח החיים החדש בצל מחלה קשה

מחלה קשה יוצרת מהפך בחיי היום יום, סדרי העדיפויות משתנים, לעיתים בן הזוג אינו יוצא לעבודה אלא נשאר בבית, מי שחולה לעיתים אינו מסוגל לבצע את העבודות האלמנטריות בבית ולכן יש לבן הזוג עומס רב.
הדברים האלו יוצרים מתח רב בין בני הזוג ועם כל האהבה והדאגה, זה מוביל לא אחת למריבות ולוויכוחים.

במקרים האלו כדאי לעצור לרגע ולפנות לייעוץ מקצועי על ידי:

ההכוונה והליווי הרוחני הם מעולים במצבים האלו ובזכותם בני הזוג יכירו דרכים חדשות ויעילות שיקנו להם סבלנות, סובלנות, הבנה והכלה. כך הם ידעו איך לפתור כל בעיה שצצה כיוון שיש להם כבר את הבסיס להתנהלות הנכונה, כדי לא להצית את האש בין הצדדים.

לכן אם גם אתם נקלעתם למצבים קשים כאלו, כדאי לפנות למומחים בטיפול זוגי כדי שיעזרו לכם והיכונו אותכם לדרך נכונה בזוגיות גם במצבים של מחלה קשה!

מאמרים אחרונים

טיפול משפחתי

טיפול משפחתי

משפחה היא שם כולל לאנשים נפרדים שמנהלים חיים משותפים. בשל חיבור של שני אנשים אוהבים נולדת משפחה. למרות הרצון והפנטזיות שלנו על חיים הרמוניים, מאושרים

להמשך קריאה »

ניווט מהיר

תפריט נגישות