איך לשפר תקשורת בין בני זוג?

בתחילתו של הקשר ההתלהבות של בני הזוג היא בשיאה והם לא מסוגלים לדמיין סיטואציה שבה יום אחד יפסיקו לתקשר זה עם זה, אבל את יסודות התקשורת חשוב למסד כבר מההתחלה ולהבין כל הזמן איך לשפר תקשורת בין בני זוג ואיך ליישם את זה במערכת היחסים שלכם.

ככה זה מתחיל

לא משנה בין כמה אתם, כמה שנים אתם יחד ואיך התחלתם את הקשר, כמעט אצל כולם זה אותו הסיפור. אתם רוצים להיות יחד על הזמן, לחלוק רגעים, חוויות וגם כשאתם נאלצים להיפרד לעבודה, לבתים שונים, למשימות החיים, אתם דואגים להתעניין זה בשלומה של זאת, להתקשר, לשלוח הודעות כתובות, הודעות מוקלטות, תמונות, הצורך לשתף ולהתעניין בכל רגע בחיי בן או בת הזוג הוא למעשה סוג של בסיס לתקשורת. אז מה משתבש בהמשך ומדוע יש צורך בכלים ובשיטות איך לשפר תקשורת בין בני זוג.

חיי היום יום של בני הזוג

לאחר תקופה מסוימת ההתלהבות הראשונית נרגעת והקשר נכנס לשגרה מסוימת. אולי אפילו עברתם לגור יחד, אולי התחתנתם, אולי פשוט הבנתם שגם בתוך הזוגיות כל אחד צריך להתפתח ואיבדתם קצת עניין במה קורה כל רגע ורגע בחייו. זה השלב שבו צריך לשים לב לזה ולהתחיל

  • לעבוד על התקשורת
  • להתחיל לשים לב לסימנים של בעיות בקשר
  • להבין איך לשפר תקשורת בין בני זוג

הבעיות שבחוסר תקשורת

במהלך חיינו אנחנו יוצרים תקשורת מהרגע שאנחנו פוגשים את האדם דבר ראשון בבוקר ועד שאנחנו נפרדים מהאדם האחרון בלילה. צורות התקשורת שלנו יכולות להיות פנים מול פנים, תקשורת אמצעית או בלתי אמצעית אבל עם כל אחד מהאנשים שפגשנו במהלך היום הייתה לנו תקשורת וכדי להצליח להעביר את המסרים שרצינו, דאגנו שתהיה לנו תקשורת טובה. כשאין תקשורת טובה, מסרים לא עוברים בצורה טובה, מדויקת ומשקפים את מה שרצינו להעביר.

התוצאות של תקשורת לקויה בין בני זוג

כאשר התקשורת בין בני זוג היא לא טובה, בעיקר אם הם גרים יחד, מנהלים משק בית משותף, מגדלים ילדים יחד עלולים לצוץ קשיים שונים:

  • ויכוחים ומריבות נוצרים כאשר אחד הצדדים מעביר מסר והצד השני לא קולט אותו כמו שצריך או לא מצליח לחלוק על המסר בצורה שתקלט בצורה טובה אצל בן הזוג. מפה עלול להתגלגל אירוע שבו כל אחד מבני הזוג מעצים את הקושי, מקטין את התקשורת ונוצר ריב שיהיה קשה לבני הזוג להתגבר עליו.
  • בהמשך ישיר לריב עלולות להיווצר אצל בני הזוג תחושות תסכול, עצב, בדידות בתוך הקשר, חוסר בטחון בבן הזוג, כעס, פחדים בקשר לקשר ובקשר לעתיד הזוגי. ככל שהזמן עובר ובני הזוג נמצאים בתחושות האלה, קשה יותר לתקן את הקשר, לצאת מהמצב ולהבין איך לשפר תקשורת בין בני זוג
  • התוצאות של ריב שיוצר תחושות לא טובות אצל בני זוג יכולות לבוא לידי ביטוי בביטחון העצמי של כל אחד מבני הזוג, בקשר האינטימי ביניהם ולפעמים גם להשפיע על הילדים אם נמצאים במערכת.

פעולות עבור שיפור התקשורת

כדי להימנע מקצר בתקשורת בין בני זוג חשוב להבין כיצד לשמר ואיך לשפר תקשורת בין בני זוג וללמוד כיצד לפתור את הבעיות באמצעות טיפול זוגי.

לא תמיד תוכלו לעשות את זה לבד ואולי תרצו להיעזר באנשי מקצוע כמו מתקשרת מומלצת לזוגיות שתלמד אתכם איך עושים את זה בצורה נכונה.
היא תעניק לכם ייעוץ והכוונה על פי הכשלים שלכם ותוכלו לצאת לדרך זוגית חדשה.

מאמרים אחרונים

טיפול משפחתי

טיפול משפחתי

משפחה היא שם כולל לאנשים נפרדים שמנהלים חיים משותפים. בשל חיבור של שני אנשים אוהבים נולדת משפחה. למרות הרצון והפנטזיות שלנו על חיים הרמוניים, מאושרים

להמשך קריאה »

ניווט מהיר

תפריט נגישות