איך אימון פילאטיס משפיע על מצב הנפשי שלנו?

כל אדם מעוניין לקדם את הכושר הגופני באמצעות אימון ספורט אשר תואם את היכולות הגופניות שלו. יש כאלו שהדבר המתאים להם ביותר הוא הליכה, ריצה, הרמת משקולות ואימוני כושר על מכשירים מאסיביים.
אחד מהאימונים הכי נפוצים הוא אימון פילאטיס שהוא נחשב לאימון הכי מרגיע ותורם לשיפור המצב הנפשי.

איך אימון פילאטיס משפיע על מצב הנפשי שלנו

איך אימון פילאטיס משפר את המצב הנפשי שלנו?

אימוני פילאטיס מגבירים את קצב זרימת הדם ואת מעבר החמצן בתוך הגוף ולכן מובילים לשיפור משמעותי ברמה הבריאותית של כל מתאמן. מעבר לכך כל אדם מרגיש שרמת העייפות שלו נמצאת בירידה, הוא סובל פחות ממתחים ומלחצים שונים הקשורים למצבים שונים בחייו כמו בעיות משפחתיות, אישיות, קשיים במקום העבודה, התמודדות עם לימודים ועוד.

יתרונות של אימוני פילאטיס לשיפור מצב הנפשי

ישנם מלא יתרונות בריאותיים באימוני פילאטיס לשיפור המצב הנפשי, כמו:

  • הפגישות היומיות או השבועיות בשיעורי הפילאטיס הן סוג של מפגשים חברתיים. כיוון שלאט לאט הספורטאים מכירים זה את זה ונוצרים קשרים חברתיים הם מסייעים זה לזה הן באימונים והן לאחר מכן. עצם העובדה שהמתאמנים מבצעים פסק זמן ברוטינה היום יומית של עבודה, טיפול בילדים ועוד מובילה לכך שהם הרבה יותר רגועים, קל להם להתגבר על קשיים והם ממוקדים כל כולם בביצוע מדויק של כל אחד מהתרגילים במסגרת השיעור המהנה.
  • לאור ההנאה העצומה בכל שיעור פילאטיס הגוף מגיב לכך על ידי יצירה של הורמונים ושל כימיקלים באופן טבעי במהלך הפעולות של השרירים. לאור זאת נוצר איזון הן של הגוף והן של הנפש. אפשר לחוש בכך שהכוחות הפנימיים נעים קדימה ולכן מצב הרוח משתפר לאין ארוך.

לאור כל היתרונות של פילאטיס ההמלצה היא להתחיל באימונים אלו בשיטת המכשירים או בשיטת המזרן. יש גם מתאמנים שמשלבים את שתי השיטות יחד וכך נהנים מאפקטיביות גבוהה הרבה יותר. במציאות העכשווית בישראל האימונים האלו הם כמו אוויר לנשימה, לשיפור המצב הנפשי של האדם.

סוגי תרגילי פילאטיס לשיפור מצב הנפשי

  • מזרן או משקולות – אחת האופציות המעניינות ביותר היא אימוני פילאטיס על מזרן או באמצעות מכשירים ייעודיים לכך. בתהליך זה מתבצע אימון מובנה של השרירים על פי ההנחיות של מדריכי הכושר המנוסים. המתאמנים נהנים משיפור משמעותי ברמת הכושר הגופני שלהם ועם זאת הם מגיעים למצבים של איזון השרירים. דבר זה מעניק להם תחושות של רוגע, שחרור, שיפור של קצב הנשימה ואפשרות להתרכז במשימות בקלות לעומת העבר. השילוב האולטימטיבי של גוף ונפש מקבל ביטוי אופטימלי באמצעות שיעורי פילאטיס בדרגות השונות. ברמה הקלילה מגיעים המתאמנים לכל שיעור עם גליל פילאטיס אשר במהלך התרגילים השונים מונח מתחת לראשם או לרגליהם. בדרך זו הם מבצעים תרגילים ממוקדים לצוואר, לשוקיים ולאיברים נוספים והשינוי ניכר תוך פרק זמן קצר.
  • פילאטיס מכשירים – בשיטת פילאטיס מכשירים המתאמנים נעזרים באופציה של מיטות פילאטיס. הספורטאים נעים על המיטה תוך שימוש במעצורים ובגומיות ייעודיים. בדרך זו הם מפעילים את כל השרירים, מחזקים ומגמישים אותם. אחרי פרק זמן מסוים כל מתאמן מרגיש עד כמה רמת הכושר שלו השתפרה. מהלך זה מעניק לכל ספורטאי תחושה נעימה של סיפוק פנימי, שלווה ואיזון. זו הסיבה שתרגול בשיטת פילאטיס מסייעת למתאמנים רבים להיחלץ ממצבים של דיכאון ושל חרדות.
  • כדור פיזיו או פילאטיס – בעקבות המצב הביטחוני הקשה בישראל נפתחו קבוצות חדשות של אימוני פילאטיס במקומות רבים והמאמנים מדרבנים את המשתתפים להיעזר באמצעים שונים כמו כדור פילאטיס כדי לשבת עליו באופן יציב ומאימון לאימון רמת שיווי המשקל רק עולה. נשים אשר יושבות על כדור פיזיו זה מתרגלות פעולות שונות שמתאימות גם להיריון וגם לחודשים שלאחר הלידה ובכך הן משפרות מהותית את המוכנות של הגוף שלהן.

מאמרים אחרונים

טיפול משפחתי

טיפול משפחתי

משפחה היא שם כולל לאנשים נפרדים שמנהלים חיים משותפים. בשל חיבור של שני אנשים אוהבים נולדת משפחה. למרות הרצון והפנטזיות שלנו על חיים הרמוניים, מאושרים

להמשך קריאה »

ניווט מהיר

תפריט נגישות